lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 22 d., 20 val.
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (pranciškonų konventualų) bažnyčioje, Trakų g. 9/1, Vilniuje

Veni, redemptor gentium
Baltijos šalių baroko meistrai

Andrzej Szadejko – vargonai (Lenkija)


Abiejų Tautų Respubilkos vargonų kultūros paveldas yra nuolatinis intensyvių tyrinėjimų ir atradimų objektas. Įspūdingas jo peizažas ir dokumentacija buvo graibstomi ir naikinami karo ir okupacijos metais. Tačiau nuolatinių tyrinėtojų ir atlikėjų, kurių veikla pastaraisiais metais ypač suaktyvėjo, pastangų dėka, Lenkijos-Lietuvos vargonų muzika vėl grįžta į mūsų muzikinį akiratį, tad kuo toliau, tuo daugiau sužinome apie didingą muzikinį gyvenimą ir svarbius kultūros centrus, veikusius buvusioje Lenkijos-Lietuvos geografinėje erdvėje. Šis vargonų rečitalis atskleis skirtingus trijų šimtmečių vargonų muzikinio gyvenimo momentus.
Vargonininkas, kompozitorius, dirigentas ir mokslininkas Andrzejus Szadejko yra Gdansko muzikos akademijos profesorius. Jo biografijoje – įspūdingas kiekis įvairių koncertų Lenkijoje ir užsienio šalyse, kompaktinių diskų ir mokslinių publikacijų. Jis taip pat yra istorinių vargonų rekonstrukcijos ekspertas ir konsultantas Lenkijoje ir Lietuvoje, įskaitant ir naujuosius Pranciškonų vienuolyno bažnyčios vargonus, inauguruotus šių metų birželį.

Koncerto rengėjas: Mažesniųjų brolių konventualų (pranciškonų) ordino vienuolynas
ir Vilniaus kultūros ir dvasingumo centras


* Čia galima atsisiųsti koncerto programėlę.

Įėjimas nemokamas, kviečiame aukoti bažnyčios freskų restauracijai© 2022 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner