lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 27 d., 18 val.
Valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilniuje

To see, to hear, to kiss, to die…
Britų salų muzika

Floridante (Estija / Jungtinė Karalystė)


Prie Taline įsikūrusio ansamblio „Floridante“ prisijungus estų mecosopranui Iris Oja ir britų arfininkui Andrew Lawrence’ui-Kingui, koncerto programoje dėmesys telkiamas į meilę ir mirtį – į juos žvelgiama per XVI–XVII a. anglų kompozitorių akiratį.
Apie 1600-uosius, kai Italijoje dienos šviesą rengėsi išvysti naujas muzikos žanras – opera, Anglijos kultūros pasaulis išgyveno Elžbietos laikų aukso amžių. Būtent čia su Johno Dowlando (1563–1626) meilės daina „Ateik vėl, saldi meilė dabar kviečia“ ir prasideda ši muzikinė kelionė.
Pasikeitus dviem kartoms, pilietinis karas ir puritoniški parlamento įsakymai vienuolikai metų sustabdė visą kultūrinę veiklą. Tik 1660 m., į sostą grįžus karaliui Karoliui II, Karališkojoje koplyčioje buvo atkurtos muzikines tradicijos, vėl gavo darbo kompozitoriai, tarp jų Henris Purcellas (1659–1695), laikomas vienu didžiausių visų laikų anglų kompozitorių.

Čia galima atsisiųsti programos aprašymą ir dainų tekstus

Į koncertą įėjimas nemokamas, reikalinga išankstinė registracija© 2020 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner