lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 18 d., 20 val.
Valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilniuje

Chiara e lucente stella
XVI–XVII a. Abiejų Tautų Respublikos klavyrinė muzika

Alina Rotaru – klavesinas (Vokietija / Lietuva)


Pirmoji XVII a. pusė Abiejų Tautų Respublikos buvo kultūros klestėjimo metas – ir valstybės muzikinė scena buvo aktyvi tiek atlikimo, tiek švietimo prasme. 1579 m. Įkurtas Vilniaus universitetas turėjo savo instrumentus, muzikos kūrinių biblioteką, taip pat vokalinę-instrumentinę kapelą. Vyko gyvi kultūriniai mainai su kaimynais, muzikantai atvykdavo dirbti į Lenkiją ir Lietuvą ir dar iš toliau. Dėl steigiamų naujų jėzuitų kolegijų plėtros sakralinė muzika skambėjo plačių sandraugos žemių bažnyčiose.
Pastaraisiais metais klavesinininkė Alina Rotaru dėmesį skyrė trims Vilniaus bibliotekose saugomiems klavyrinės muzikos šaltiniams: Kražių rankraščiui, Sapiegų albumui ir Braunsbergo (Olivos) vargonų tabulatūrai. Šia programa siekiama pažvelgti į plačią muzikinę visatą, supančią jėzuitų baroką, ir nušviesti vertingą, bet kol kas per mažai pažįstamą repertuarą.

Į koncertą įėjimas nemokamas, reikalinga išankstinė registracija© 2020 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner