lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 17 d., 19 val.
Valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilniuje

Jano Liubliniečio tabulatūra
XVI a. lenkų klavyrinė muzika
Koncertas skirtas Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės 500-osioms gimimo metinėms

Corina Marti – klavesinas (Šveicarija)


Jano Liubliniečio tabulatūrą sudaro daugiau kaip 230 kompozicijų, du teoriniai traktatai ir daugiau kaip 250 didaktinių muzikos pavyzdžių – ji laikoma didžiausiu klavyrinės muzikos rinkiniu XVI a. Europoje. Prie šios tabulatūros sukūrimo prisidėjo ne vienas žmogus, tam prireikė daugiau nei dešimtmečio (1537‒1548). Įspūdinga yra ne vien jos repertuaro įvairovė (muzikos žanrai, kompozitoriai), bet ir naudojamos instrumentinės technikos. Tačiau tabulatūros unikalumą pirmiausia rodo jos sąsajos su lenkų kultūra, liudijančia jos klestėjimą XVI amžiuje.
Corina Marti dėsto grojimą viduramžių ir Renesanso klavišiniais instrumentais ir fleita Bazelio „Schola Cantorum“ ir yra garsi atlikėja visame pasaulyje. Išleidusi kompaktinę plokštelę „Jano Liubliniečio tabulatūra“, Corina Marti buvo apdovanota Liublino miesto prezidento medaliu, įvertinant išskirtinę meninę veiklą ir jos nuopelnus Lenkijos kultūros sklaidai ir Liublino miestui Lenkijoje ir užsienyje.

Į koncertą įėjimas nemokamas, reikalinga išankstinė registracija© 2020 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner