lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 19 d., pirmadienį, 19 val.
Valdovų rūmuose, Katedros a. 4, Vilniuje

Un son de una suave y concertada música
Don Kichotas ir baroko epochos šokis

Ansamblis La Ritirata (Ispanija)
Vadovas Josetxu Obregón


Ispanų ansamblį „La Ritirata“ šią programą parengti įkvėpė šiemet minimos 400-osios Miguelio de Cervanteso mirties metinės. Juk visi žino ir yra skaitę pasaulinės literatūros šedevru laikomą jo „Don Kichotą“! Liūdnojo Vaizdo riteris ne tik yra tapęs idealisto archetipu, bet ir inspiravęs ne vieną Cervanteso amžininką ar jau vėliau gyvenusį menininką atspindėti jo nuotykius. Ne išimtis ir Baroko epochos kompozitoriai; štai koncerto programoje – ne vienas hidalgo gyvenimo epizodas. Greta Telemanno ir Delalando instrumentinės muzikos, klausytojai galės išgirsti pastarojoje kolektyvo išleistoje kompaktinėje plokštelėje įrašytus šokius iš mažai žinomų Antonio Caldaros operų pagal Cervantesą.
Violončelininko Josetxu Obregóno suburtas ansamblis yra pasivadinęs Ispanijoje sukurto Boccerini kvinteto finalo pavadinimu. Todėl jo repertuare – ne vien visų Europos kraštų barokinė muzika, bet ir kompozitorių klasikų opusai.


Koncertą remia Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje
Ansamblį remia Ispanijos Karalystės Švietimo, kultūros ir sporto ministerija© 2016 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner